TOP 5 Smartphone’ów z Aliexpres

Coraz więcej osób decyduje się podjąć ryzyko i kupić smartphone z aliexpres. Czy faktycznie istnieje duże ryzyko straty naszych pieniędzy przez jak się słyszy nierzetelnych sprzedawców z chińskiego allegro? Okazuje się że wcale nie. A to przez kilka ważnych czynników:

  • Coraz więcej sprzedawców obiecuje dostawę swoich produktów z  Chin do Polski w dziewięć dni. Obiecuje nie gwarantuje, gdyż w rzeczywistości czas dostawy zależy od wielu zmiennych jak np: przytrzymanie paczki na odprawie celnej ze względu na okresy świąteczne. Jednak pomimo nie przewidywalnej podroży z Chin takie paczki docierają dość szybko w porównaniu do innych artykułów.
  • Na telefony z Chin nie ma cła. Tak to prawda taryfa celna na smartphony wynosi 0%. Ale VAT obowiązuje od kwoty 45 euro.
  • Dodatkowo jeśli paczka do nas nie dotrze lub dotrze uszkodzona mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie  nawet do 100% wartości wydanej kwoty.
  • Telefony z aliexpres są ubezpieczone za darmo przez firmę Allianze na rok czasu. Ubezpieczenie obejmuje kradzież telefony, wady producenta lub mechaniczne uszkodzenie z naszej winy więcej o ubezpieczeniu. Kupując smartphone z chińskiego allegro trzeba zwrócić uwagę czy przy danym modelu widnieje logo firmy ubezpieczającej. Pojawi się ono po wyborze krajów dostawy – kraj nadania i kraj odbioru.

O tym, że opłaca się kupować smartphony z aliexpres świadczy fakt, że TOP 50 modeli z chińskiego allegro w momencie pisania tego artykułu sprzedało się w liczbie ponad 250 tysięcy sztuk. Co po uśrednionej cenie modeli i kursie dolara 3,7 PLN daje nam sprzedaż na poziomie ponad  8,38 miliarda złotych. Pełną listę znajdziecie na alitopbrands po polsku promocje. Czy ta liczba jest z kosmosu? Nie, wszystko dobrze policzone dwa razy i uśrednione. Warto zwrócić uwagę, że w ostatnim święcie singli 11.11.18 aliexpres tylko w ciągu jednego dnia zrobił obrót na poziomie ponad 30 miliardów dolarów. Zatem klienci zdecydowanie mają zaufanie do SPRAWDZONYCH sprzedawców z aliexpresu. Poniżej przedstawiamy pięć najpopularniejszych modeli, którymi warto się zainteresować.

Top 5 smartphone’ów z Aliexpres – styczeń 2019

1. Xiaomi Redmi Note 5 64GB 5,99″ Snapdragon 636 Octa Core